Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Zapowiedź świątecznego utworu

0

Usiądź wygodnie w najcichszym kącie swojego domu. Odłóż na bok pęd codzienności, jak odkłada się książkę pełną napięć i zwrotów akcji. Odetchnij. Zamknij oczy. Wyobraź sobie swój dom w wigilijny wieczór. Jego jasność i zapach. Świece. Pomarańcze z goździkami. I szalik, który należał do kogoś bliskiego. Wśród świątecznego gwaru plącze się jakaś cisza. Brzmi jak smutna, liryczna wiolonczela wplątana w spokojne dźwięki fortepianu. Myślisz o kimś, kto zostawił tu swój szalik i odszedł… ale nie na zawsze. Przyjdzie dzisiaj znowu, usiądzie obok Ciebie, obok wszystkich domowników – i będzie obecny.

Jednak szalikiem otulisz tej nocy kogoś innego…

***

Wraz z początkiem grudnia i z początkiem adwentu chciałabym wprowadzić Was w nastrój nowego utworu, który przygotowałam z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Zostało do nich jeszcze trochę czasu – ale właśnie o to chodzi. Żeby już teraz pomyśleć o tym, na co – na kogo – czekamy i w jaki sposób chcemy spędzić ten szczególny czas. By w codziennym biegu nie przegapić tego, co najważniejsze.

***

Uwaga: utwór przygotowałam we współpracy z Rafałem Balickim. A to oznacza, że muzyka jest magiczna!

***

Zdjęcie zostało wykonane podczas nagrania w MarselStudio. To miejsce, które sprzyja realizacji planów twórczych. Serdeczna atmosfera, plastyczne wnętrze, profesjonalny sprzęt i – jak ktoś ostatnio bardzo trafnie określił – „właściwy człowiek na właściwym miejscu”. Dodajcie do tego zapach kawy . Kto ma w planach jakieś nagranie – gorąco polecam!

Share.

Leave A Reply