Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Świąteczne porządki

0

Moja 2-latka zawołała:

– Zabieram się do roboty! Sprzątam przed świętami. Mamo, dołącz do roboty!

I zaczęła zbierać z podłogi swoje zabawki.

Jak tu odmówić dziecku? Dołączyłam – i tym sposobem pół mieszkania wygląda już całkiem miło i odświętnie. Co więcej – nie mogę się doczekać, kiedy posprzątam drugą połowę!

Nie czuję się nawet zmęczona tym sprzątaniem. Wręcz przeciwnie. Lubię porządek i lubię o niego dbać. Przez pewien czas jednak uczyłam się SPOKOJNIE żyć w bałaganie. „Nie takie to łatwe” – jak mawia sprawczyni całego tego zamieszania. Ale był inny priorytet: tulenie, karmienie, bycie stale w zasięgu maleńkiej dłoni. Nauczyłam się akceptować to, co dla mnie w danym momencie osiągalne i doceniać momenty, które zdarzają się tylko raz w życiu. Nie zamieniłabym ich na inne.

Teraz doceniam znowu coraz częstsze chwile, w których mogę zadbać o swoją przestrzeń – zarówno tę wewnętrzną, jak i zewnętrzną. Dzisiaj moja mała Rybka z pomocą taty posprzątała swój pokój, później wysłuchała z zaciekawieniem 100 stron „Dobranocek na Gwiazdkę”, potem oglądała karty ze zwierzętami. Mogłam w tym czasie doprowadzić przestrzeń domową do stanu, który lubię, w którym czuję się komfortowo.

Rybka już śpi. Pralka kończy prać. Zaraz dokończę porządkowanie kuchni, zaparzę herbatę dla siebie i męża, ponadziewam goździkami świeże pomarańcze. Przysłucham się CHWILI OBECNEJ, przytulę ją, zapamiętam. I pozwolę przyjść nowej.

A jutro… będę chciała zaprosić Was do wysłuchania nowego utworu, który przygotowałam na zbliżające się święta. Nie czekam z nim do Gwiazdki, bo myślę, że nadaje się w sam raz do posłuchania w czasie adwentu. Wtedy, kiedy warto poszukać w swojej duszy jakiegoś cichego kąta i tam spokojnie pomyśleć nad swoimi tęsknotami wplątanymi w bożonarodzeniowe świętowanie.

Jeśli czekacie na ten utwór, bądźcie tu jutro o 19:00!

Tymczasem życzę każdemu z Was możliwości odnalezienia spokoju i wewnętrznego ciepła w tym momencie, w którym każdy z Was obecnie się znajduje.

Dobrej nocy!

Share.

Leave A Reply